Start Z życia szkoły
Październik 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrekcja   
czwartek, 16 października 2014 08:28

Stypendystka dyplomowana :)


28 października Martyna z klasy III LO odebrała dyplom Stypendystki Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014. Uroczystość odbyła się w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, a wyróżnienia wręczali między innymi Lubelski Kurator Oświaty pan Krzysztof Babisz i Wojewoda Lubelski.


zdjęcie: http://www.lublin.uw.gov.pl/

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się tylko jednemu - najlepszemu - uczniowi szkoły, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości.

Serdecznie gratulujemy Martynie i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko edukacyjnych!

 


 

__________________________________________________

 

Zło dobrem

 

zdjęcie: http://www.mb.pulawy.pl/

W dniu 19 października 2014 r. reprezentacja Zespołu Szkół Katolickich w Puławach wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystości sprowadzenia do Puław relikwii bł. księdza Jerzego Popiełuszki.

W 30 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. księdza Jerzego w kościele pw. Miłosierdzia Bożego odprawiono uroczystą Mszę św, a potem w procesji różańcowej przeniesiono relikwie do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej.

zdjęcie: http://www.mb.pulawy.pl/

Ksiądz Jerzy Popiełuszko został zamordowany przez funkcjonariuszy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa w 1984 r. Miał 37 lat. Zajmował się duszpasterstwem ludzi pracy, odprawiał Msze św. za Ojczyznę, głosił niewygodne dla władz kazania. Angażował się w liczne działania charytatywne na rzecz potrzebujących, także rodzin więźniów politycznych, czynnie wspomagał prześladowanych. W 2010 roku został ogłoszony błogosławionym Kościoła katolickiego. Za motto jego życia często przyjmuje się słowa: "nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj".

 

 

_______________________________________________

 

A jednak się kręci :)

 

- przekonała się (naocznie i dotykalnie) klasa I LO na lekcji fizyki.

Lekcje fizyki w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Puławach czasami odbywają się na placu zabaw.

Zwłaszcza kiedy lekcja dotyczy ruchu krzywoliniowego i siły do... od... no, tej środkowej siły. Chłopcy uznali, że siła jest zdecydowanie od.


Pani od fizyki chwilami twierdzi co innego. :))) Czyżby zamierzała sprawdzić kierunek... e... zwrot siły empirycznie? :))))

 

 

_______________________________________________

 

Wycieczka


16 października 2014 r. klasy II i III Gimnazjum Katolickiego w Puławach wyruszyły na podbój stolicy. :)

W programie zwiedzania znalazły się: Niewidzialna wystawa

zdjęcie: http://niewidzialna.pl

Muzeum Narodowe

zdjęcie: http://www.mnw.art.pl

i Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu.

zdjęcie: http://www.popieluszko.net.pl

Może odkryliśmy stolicę, ale Ameryki na pewno nie :) - zwiedzanie muzeów nie należy do tego, co  gimbu... e... tygrysy lubią najbardziej. Mimo to Niewidzialna Wystawa, która ukazuje świat z perspektywy osób niewidomych, zrobiła na nas wielkie wrażenie.

A do Warszawy jeszcze wrócimy.

 

_________________________________________

 

Wybory

 

Było jak to w wyborach: tajnie, równo i bezpośrednio.

Przy okazji wyborów Samorządu Uczniowskiego mieliśmy okazję praktycznego przetestowania procedur demokratycznych, z podkreśleniem roli Trybunału Konstytucyjnego (pozdrawiamy Sora! :).


Śpieszymy donieść, że samorząd został wybrany i ukonstytuował się. Gratulujemy Bartkowi, Alanowi, Jaśkowi, Judycie i Patrycji! Życzymy owocnie słodkiej :) współpracy!


 

_________________________________________

 

Dzień Edukacji NarodowejKlasa I G (z drobną acz nieocenioną pomocą innych :) z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowała autorski program artystyczny dedykowany wszystkim pracownikom naszej szkoły. Otrzymaliśmy także autorską wersję dzienników lekcyjnych. Ciekawe, czy nowe wzornictwo ma szansę się przyjąć i rozpowszechnić?

Za życzenia i wyrazy sympatii, a przede wszystkim za wkład pracy w przygotowanie uroczystości wszyscy bardzo dziękujemy!!!

 

 

Aktualności wrześniowe tutaj :klik:

Poprawiony: czwartek, 30 października 2014 09:10
 

Wakacje....

Courtesy of Go Mylo Countdown

100 lat solenizantom

Wczoraj : Adryiany Eugeniusza
Dzisiaj : Lukrecji Weroniki
Jutro : Olafa Witalisa
Ulti Clocks content