Start Z życia szkoły
Czerwiec 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrekcja   
czwartek, 05 czerwca 2014 09:56

Zakończenie


27 czerwca 2014 r. zakończyliśmy rok szkolny i przywitaliśmy wakacje. Zebraliśmy się na szkolnej Mszy św.


Odebraliśmy świadectwa i nagrody. :)

Judyta z klasy III B Gimnazjum otrzymała na koniec roku Nagrodę Prezydenta Miasta. Martyna z klasy II LO otrzymała Nagrodę Starosty i jest wytypowana do stypendium Prezesa Rady Ministrów. Michał z klasy I LO otrzymał nagrodę za osiągnięcia w nauce. Ponadto przyznaliśmy wiele nagród książkowych i rzeczowych za wysoką średnią i pracę na rzecz szkoły.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!


Pożegnaliśmy także tegorocznych absolwentów Gimnazjum Katolickiego w Puławach:

klasa III A

 

klasa III B

Więcej zdjęć już wkrótce w galerii.

 

 

 

________________________________________________

 

Przed wakacjami


Ostatnie dni czerwca spędziliśmy dbając o zdrowie fizyczne i higienę psychiczną. Wyciszaliśmy się wśród zieleni...

(rajd pieszy klas gimnazjalnych)

...oglądaliśmy świat z zupełnie nowej perspektywy...

(klasy licealne w parku linowym)

...zyskaliśmy nowe spojrzenie także na historię Polski...

(klasa IG na wycieczce historycznej)

...a także rozwijaliśmy zainteresowania militarne.

(klasy gimnazjalne - paintball)

(szkolny turniej strzelniczy).

Więcej zdjęć już wkrótce w galerii.

 

____________________________________________

 

Projekt edukacyjny


Klasa II Gimnazjum Katolickiego na forum szkoły przedstawiła wyniki projektu, nad którym wytrwale pracowała od jesieni.

Projekt polegał na wyszukaniu w Puławach i okolicy miejsc związanych z historią Polski, odnalezieniu informacji o związanych z nimi ludziach i wydarzeniach i przedstawieniu prezentacji multimedialnej podsumowującej wyniki poszukiwań.

 

__________________

 

Poszukiwanie :)

 

hm wyprawa? Przygoda? Misja? Trwają poszukiwania najlepszego polskiego odpowiednika słowa "quest". Nim właściwe tłumaczenie zostanie odnalezione, my dzielnie uczestniczymy w kolejnych etapach questu, którego celem jest odkrycie ważnych miejsc, postaci i zdarzeń z historii Puław i okolic.

Tym razem w misji udział wzięły klasy III AG i II LO, a odkrywaliśmy Janowiec.

Zwiedzaliśmy...

Oglądaliśmy...

Zaglądaliśmy...

...i wyglądaliśmy. :)

I teraz już wiemy, kto miał na imię Leon i kim była Czarna Dama.


 

 

_______________________________________

 

Lekcja historii

 

Historyczna część klasy II LO w dniu 11 czerwca 2014 r. pojechała na bardzo wyrazistą lekcję historii nowożytnej do Państwowego Muzeum na Majdanku. Zwiedzanie dawnego obozu koncentracyjnego pozostawiło wiele głębokich wrażeń.

 

 

 

_________________________________________________

 

Lekcja w sądzie


9 czerwca klasy I i II LO udały się na lekcję wos-u do Sądu Rejonowego w Puławach. Lekcja zawierała rozmowę hm pedagogizującą? prewencyjną? z Panią Sędzią oraz oglądanie rozprawy sądowej. W każdym razie wiemy już, czego nie wolno, czego nie warto i co nie popłaca, co należy zrobić ze znalezionym telefonem komórkowym, jakich portali internetowych nie odwiedzać i czego pod żadnym pozorem nie robić z filmami, które można znaleźć w sieci.

 

__________________________________________

 

Konkurs


Jasiek i Sebastian z klasy II LO oraz  Michał z I LO dzielnie reprezentowali I Katolickie Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Puławach na IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych zorganizowanym przez ZS nr 3.

_____________________________________

Majowe aktualności tutaj :klik:

Poprawiony: poniedziałek, 07 lipca 2014 08:30
 

Wakacje....

Courtesy of Go Mylo Countdown

100 lat solenizantom

Wczoraj : Adryiany Eugeniusza
Dzisiaj : Lukrecji Weroniki
Jutro : Olafa Witalisa
Ulti Clocks content