Start Z życia szkoły
Kwiecień 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 kwietnia 2014 08:21

Szczotka, pasta... :)


... kubek, ciepła woda - śpiewaliśmy w przedszkolu. I oto nadszedł czas na powtórzenie wiadomości z zapobiegania próchnicy.

30 kwietnia gościliśmy w progach naszej szkoły trzy przemiłe Panie ze Studium Medycznego, które naocznie udowodniły nam, że czyszczenie zębów wymiata. Szczoteczką. Ruchami wymiatającymi.

Jak wprowadzimy w życie wszystkie przedstawione nam zasady dbania o higienę jamy ustnej, to będziemy mieli taaaakie zęby!!!

 

 

Egzaminy gimnazjalne

 

W dniach 23-25 kwietnia 2014 r. uczniowie klas III A i III B Gimnazjum Katolickiego w Puławach przystąpili do egzaminów gimnazjalnych.

W czwartek, 24 kwietnia, uczestniczyliśmy w szkolnej Mszy św. w intencji zdających egzaminy.

Z muzyki, niestety, egzaminu nie było...

... więc czy wszyscy zdamy śpiewająco? Wyniki już 18 czerwca!

 

 

________________________________________________

 

Papa, maturzyści :)))


Jedni nie mogli się już doczekać, innym łza zakręciła się w oku... 25 kwietnia 2014 roku absolwenci klasy III LO I Katolickiego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Puławach zakończyli swój ostatni w życiu rok szkolny. Tradycyjnie pożegnała ich klasa II LO.

Były przemówienia, życzenia, kwiaty, zgadywanki :), piosenki, zdjęcia.

No i kto, kto tu się najradośniej uśmiecha? :)))

Wszystkim życzymy równie radosnych uśmiechów po maturze!

 

 

 

____________________________________

 

Wielkanoc


W Wielką Środę, czyli 16 kwietnia 2014 r., zebraliśmy się na szkolnym holu, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i podzielić się tradycyjnym jajkiem.


Klasa I Gimnazjum (z Przyległościami, którym za pomoc szczególnie dziękujemy) w krótkim programie artystycznym przybliżyła nam zwyczaje świąteczne, ich pochodzenie i symbolikę.

 

_____________________________________

 

Wycieczka

 

W dniach 9-11 kwietnia 2014 r. klasy licealne Zespołu Szkół Katolickich w Puławach wybrali się na wycieczkę do Poznania i Wrocławia.

W Poznaniu zwiedziliśmy Stare Miasto (niestety równy kwadrans akademicki spóźniliśmy się na Koziołki, nie poczekały :( , widocznie nigdy nie zabłądziły na Uniwersytet Poznański...)

A w Palmiarni zobaczyliśmy nie tylko palmy, ale także egzotyczne zwierzątka. Niektórzy z nas znaleźli nowych przyjaciół.

A potem była baaaaardzo długa integracja klas w hotelu.

 

Drugiego dnia obejrzeliśmy w IMAXie "Afrykańską przygodę", następnie była Cytadela. Wielkie sprzęty zachwyciły nie tylko chłopaków. Chłopaków zachwyciły jednak szczególnie. Dotykalnie.

Potem odkrywaliśmy tajemnice poznańskiego stadionu. Mogliśmy poczuć się jak słynni piłkarze. Hm rezerwowi? :)


Na deser podano paintball i aquapark.

 

Ostatniego dnia we Wrocławiu obejrzeliśmy Panoramę Racławicką...

... i ogród japoński.

Więcej zdjęć (duuuużo zdjęć!)  w galerii.

 

 

 

______________________________________________

 

Pamiętamy


10 kwietnia 2014.

 

___________________________________________

 

Odkrywamy Puławy

 

W ubiegły czwartek, tj. 3 kwietnia, ?rozszerzona geograficznie? część klasy II LO udała się wspólnie z nauczycielem do parku (oj, przepraszam ? zespołu pałacowo-parkowego książąt Czartoryskich w Puławach).

Po co? Jeżeli myślicie, że na wagary, to muszę koniecznie wyprowadzić Was z błędu. Otóż rozwiązywali quest, którego organizatorem była Biblioteka Miejska w Puławach wspólnie z Muzeum Czartoryskich w Puławach, przy czynnym zaangażowaniu Pani od geografii. Quest nosił tytuł: ?Czartoryscy kamieniem milowym kultury Puław? a jego celem było poznanie najbliższej okolicy, co wszyscy dzielnie czynili, rozwiązując przygotowane wcześniej zagadki i rebusy.

Wyprawa została zwieńczona sukcesem, mimo iż ze względu na ograniczenia czasowe nie udało się przejść całej trasy questu.

 

________________________________

 

Zmagania o Puchar


Kinga z klasy III LO reprezentowała Zespół Szkół Katolickich w Puławach  w kategorii wokalnej konkursu o Puchar Prezydenta Miasta. Przesłuchanie odbyło się 2 kwietnia, na wyniki trzeba będzie poczekać.

Życzymy powodzenia, a o rezultatach zmagań na pewno poinformujemy.

 

 

 

 

 

_______________

 

 

Prima Aprilis :)))

 

W trosce o komfort pracy nauczyciela i ucznia w Zespole Szkół Katolickich zatroszczyliśmy się o specjalny wystrój klasopracowni. Nauczyciele wyglądają na bardzo zadowolonych.

Zamówiono już także specjalne rozkładane fotele i leżanki w ilości wystarczającej dla całego grona profesorskiego, a także (choć to wiadomość niepotwierdzona) dla uczniów z najwyższą średnią ocen i przynajmniej bardzo dobrym zachowaniem.


Kolejną innowacją w salach lekcyjnych będzie zmiana oświetlenia. Ciągle pracujemy nad uzyskaniem odpowiedniej jasności światła padającego na nauczycielskie biurka. Wydaje się, że jesteśmy na dobrej drodze do sukcesu.

 

 

___________________________________________

aktualności marcowe tutaj :klik:

Poprawiony: piątek, 02 maja 2014 17:26
 

Wakacje....

Courtesy of Go Mylo Countdown

100 lat solenizantom

Wczoraj : Adryiany Eugeniusza
Dzisiaj : Lukrecji Weroniki
Jutro : Olafa Witalisa
Ulti Clocks content