Start Grudzień 2012 Grudzień 2013
Grudzień 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 września 2013 07:53

Szkolna Wigilia

 

Ostatniego dnia nauki przed Bożym Narodzeniem, czyli 20 grudnia, każda klasa świętowała swoją Wigilię wraz z wychowawcą. Były pięknie przystrojone sale, opłatek, kolędy, życzenia, mnóstwo tradycyjnego jedzenia. Nawet barszcz z uszkami.

Na koniec zebraliśmy się wszyscy razem, by uczestniczyć w świątecznym konkursie przygotowanym przez klasę III LO.

Konkurs wiedzy o Bożym Narodzeniu wygrała klasa II Gimnazjum reprezentowana przez Wiki, Łukasza i Pana Profesora.

Natomiast konkurs na najpiękniej przybraną klasę wygrała III LO:


Jury doceniło samodzielne wykonanie elementów dekoracji, a także oryginalną hm duokoncepcję wystroju.

Albowiem nie tylko choinki były dwie... :)))

A dobrych życzeń było o wiele, wiele więcej.

_________________________________________________

 

Idą Święta!


Klasa III B pod opieką księdza i Pani Eli przygotowała szkołę na nadejście Bożego Narodzenia.

Kolejne klasy przygotowują do Świąt swoje sale. Ostatnio takie fajowe łańcuchy i gwiazdy robiliśmy w przedszkolu! :)))

A w czwartek, 19 grudnia, o poranku zebraliśmy się na kolejnej Mszy św. roratniej. Zapłonęły trzy świeczki.

Boże Narodzenie coraz bliżej!

 

__________________________________

 

Główna nagroda! :)


14 grudnia 2013 r. nasza Kinga z III LO zdobyła nagrodę główną w kategorii wokalnej na Lubelskim Festiwalu Słowa i Muzyki im. Przemysława Gintrowskiego ?NIEPOKORNI? zorganizowanym przez Gimnazjum nr 7 w Lublinie. Kinga zaśpiewała tekst Zbigniewa Herberta "Ornamentatorzy" do własnej muzyki oraz piosenkę Jacka Kaczmarskiego "Zbroja".

 

Z całego serca gratulujemy wygranej, a jeszcze bardziej talentu!!!

 

 

Bardzo dziękujemy Agnieszce i Oli za pomoc w akompaniamencie, Julce za kibicowanie, a Panu od historii za działania motywująco-ukierunkowujące i za monitorowanie całości akcji. :)

 

Poniżej można zobaczyć nagranie z przesłuchania, które odbyło się przed galą koncertową. Zdjęcia z gali już są w galerii.

 

 

 

Proszę włączyć głośniki i kliknąć na trójkąciku.

 


 


 

 

_____________________________________

 

13 grudnia

 

Rocznicę wprowadzenia stanu wojennego upamiętniliśmy szkolnym apelem.
Pan od historii przy pomocy klasy I LO, projektora multimedialnego i realiów epoki przybliżył nam wydarzenia sprzed 32 lat. Słyszeliśmy strzały, widzieliśmy ludzi rozjeżdżanych przez milicyjne ciężarówki.Nad zachowaniem porządku i legalnością zgromadzenia czuwał odpowiedni funkcjonariusz.Na koniec Kinga przepięknie odśpiewała piosenkę Jacka Kaczmarskiego "Zbroja". Z wrażenia mieliśmy dreszcze.

 

________________________________________

 

Rekolekcje adwentowe

 

12 grudnia uczestniczyliśmy w szkolnych adwentowych rekolekcjach. Pierwszą częścią zajęć była projekcja filmu "Spotkanie".
Cały film można obejrzeć np. tutaj :klik:, czas dwie i pół godziny, polskie napisy.

Następnie ks. Eugeniusz wprowadził nas w tematykę dzisiejszej liturgii.


Ostatnim punktem rekolekcji była spowiedź i Msza św. z nauką rekolekcyjną w kaplicy przy parafii Wniebowzięcia NMP.

 

_____________________________________________________

 

Dzień świętego Mikołaja


Dzień  św. Mikołaja, (prawdopodobnie) najbardziej na świecie czczonego spośród wszystkich świętych Pańskich :) uczciliśmy należycie, obdarowując się prezentami i jedząc bardzo dużo dobrych rzeczy. Oprócz tradycyjnych podarunków mieliśmy też prezenty... żywe i nawet machające ogonkami. Niestety, Czarku, zdjęcie rybek nie wyszło, za bardzo się ruszały. :)

Więcej zdjęć już wkrótce w galerii.


________________________________________

 

Choć zima wkoło, my już myślimy
o wiośnie

Klasy III A i III B Gimnazjum podczas lekcji zajęć technicznych wykonywały w kilkuosobowych grupach budki lęgowe dla ptaków.
Zaczęliśmy od zapoznania się z tematyką poprzez film edukacyjny i od wykonania projektu, przy okazji ćwicząc rysunek techniczny. A potem przeszliśmy do dzieła. Zakończonego wymiernym sukcesem!

Więcej zdjęć w galerii.

 

____________________________________________

 

Szlachetna paczka


Z inicjatywy Samorządu Szkolnego włączyliśmy się w akcję "Szlachetna paczka". Zebraliśmy cztery czubate pudła prezentów dla pewnej potrzebującej rodziny. Były to głównie artykuły żywnościowe i chemia gospodarcza. Bardzo dziękujemy wszystkim hojnym ofiarodawcom, a Rodzinie naszych podopiecznych życzymy wesołych Świąt!

 

 

 

_____________________________________________

 

Adwent

5 grudnia przywitaliśmy w naszej szkole adwent, uczestnicząc w roratach.
Roraty to taki rodzaj Mszy św. tradycyjnie odprawiany w adwencie, na ogół - ale nie zawsze - rano. Od zwykłej mszy różnią się kolorem ornatu (biały, nie fioletowy) i doborem tekstów, które mówią o Matce Bożej. Nazwa "roraty" pochodzi od łacińskiego hymnu adwentowego "Rorate, caeli", którego można posłuchać np. tutaj. :) Bo w naszej szkole jeszcze nie... [/ściąga dla przygotowujących się do bierzmowania]


Najbliższa Msza św. roratnia w naszej szkole będzie 19 grudnia o 7.30. W międzyczasie zapraszamy na przykład do parafii Miłosierdzia Bożego - codziennie o 6.00 rano. :)

 


Młodsza młodzież (klasy gimnazjalne plus I LO) 5 grudnia obejrzała w kinie Sybilla film "Największy z cudów". Wrażenia z tej animowanej lekcji religii wynieśliśmy różne. Rozczarowała nieco kanciasta animacja i kolorystyka, a raczej jej brak - pod względem technicznym film pozostał z tyłu w stosunku do dwudziestego pierwszego wieku. Merytorycznie nie było najgorzej i zgodnie z nauką Kościoła katolickiego. :)

______________________________________

aktualności listopadowe tutaj  :klik:

Poprawiony: sobota, 21 grudnia 2013 16:13