Start Czerwiec 2013
Czerwiec 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrekcja   
wtorek, 04 czerwca 2013 12:12

Zakończenie roku szkolnego


Nasza kochana klasa IIIG, za którą już tęsknimy, w dniu 28 czerwca A.D. 2013 ukończyła Gimnazjum Katolickie im. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach.

 

Żegnaliśmy się i żegnali :))). Ksiądz Michał (żegnający się już powoli z Puławami) odprawił ostatnią w tym roku szkolną Mszę św.


Klasa IIA pożegnała absolwentów Gimnazjum.


Uczniowie otrzymali świadectwa, wyróżnienia i nagrody i pożegnali szkołę do września.


__________________________________________

 

Nagrody Starosty i Prezydenta Miasta

 

27 czerwca w Domu Chemika uroczyście wręczono nagrody dla najlepszych uczniów.


Nagrody Starosty otrzymały: Iza, absolwentka naszego Liceum ze średnią ocen 5,1 oraz Martyna, promowana do klasy II LO, ze średnią ocen 5,2.
Nagrodę Prezydenta Miasta wywalczyła w tym roku Judyta, promowana do klasy III Gimnazjum, ze średnią ocen 5,44.

Do Stypendium Prezesa Rady Ministrów kandyduje Martyna, natomiast do Stypendium Men za osiągnięcia sportowe wytypowaliśmy Jacka (maturzysta), Sebastiana (absolwent Gimnazjum) i Tomka (promowany do klasy III Gimnazjum).

Szkolną nagrodę za osiągnięcia sportowe otrzymał Jacek.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy sukcesów w nauce i w sporcie!

_________________________________________

 

Rajd rowerowy

 

Kolejny dzień przed zakończeniem roku szkolnego, czyli 26 czerwca, spędziliśmy na rajdzie rowerowym. Postanowiliśmy odwiedzić Gołąb.


I odwiedziliśmy. Przywitaliśmy szacowny budynek dworca PKP... :)))


Obejrzeliśmy zabytkowy kościół parafialny z XVII wieku.

I wróciliśmy do domu. A jakże, na rowerach. :)

_____________________________________

 

W kulki? Kolorowe!!!

 

Uczniowie klas gimnazjalnych postanowili na koniec roku trochę się pobrudzić. :) I 25 czerwca wyjechali sobie na paintball.


Zabawa była świetna, relaks całkowity, a humorów nie popsuł padający (na szczęście delikatnie) deszcz.Ku pokrzepieniu sił nadwyrężonych bieganiem, strzelaniem i... uciekaniem :) przewidziano ognisko i kiełbaskę.

 

 


________________________________________

 

Rajd Parchatka-Zbędowice


24 czerwca uczniowie klas gimnazjalnych pod wodza Księdza Michała wybrali się na rajd pieszy Parchatka-Zbędowice. Rajd prędko okazał się bardziej biegiem przełajowym...


...bo drogi w Kazimierskim Parku Krajobrazowym nie mają obowiązku spełniać standardów... niczyich.
Dlatego po bardzo krótkim czasie wyglądaliśmy tak:


Ci, którzy pokonawszy wszelkie błotne trudności dotarli do cywilizacji, byli zadowoleni. Nie jesteśmy tylko pewni, czy bardziej z rajdu, czy... z powrotu do łazienki. :)))

__________________________

 

Minifootball :)

 

W ostatnim tygodniu czerwca postanowiliśmy odpocząć. W końcu przepracowaliśmy minione 10 miesięcy. A zatem Dwie Drużyny Szkolnego Futbolu (w maksymalnie okrojonym składzie) zamiast w sali lekcyjnej 24 czerwca spotkały się na boisku.

Oj, było gorrrrrąco!!!

Ale kto właściwie zwyciężył? :)))


__________________________________________

 

Integracja przy kiełbasce

 

Klasa II LO dzięki gościnności Agaty i jej Rodziców 24 czerwca wybrała się na grilla. Niektórzy początkowo patrzyli na to przedziwne urządzenie z dużą dozą nieufności.


Okazało się, że grill, nawet jeśli parzy, to najprawdopodobniej nie gryzie.


A efekty naszych talentów kulinarnych okazały się jadalne i bardzo smaczne.

____________________________________________

 

Msza św.

 

Msza św. upalny poranek 20 czerwca była jedną z ostatnich szkolnych Eucharystii przed wakacjami.

Dziękujemy klasie IG za przygotowanie liturgii, podziwiamy wszystkich, którzy założyli dziś długie spodnie i prosimy potomnych o odnotowanie tego aktu heroizmu w hagiografii. :)))

Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w szkole, w piątek 28 czerwca, o godz. 9.00. Przygotowuje klasa IIA. Zapraszamy.

____________________________________________

 

Nałogi? To nie dla nas!

 

18 czerwca uczniowie Gimnazjum złożyli wizytę w puławskiej Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR. Podczas godzinnych zajęć profilaktycznych prowadzonych przez pracowników Poradni uczyli się, jak nie dać się wplątać w uzależnienia i nie ulec nałogom.

___________________________________

 

Wycieczka

 

Klasy I i II LO w dniach 17-19 czerwca odwiedziły królewski gród Kraka.

We wspomnieniach pozostanie dużo zwiedzania, dużo zabawy, karmienie smoka wawelskiego i gołębi, niezapomniane przeżycia w aquaparku (ech, te prądy wodne...) i absolutnie WSPANIAŁE jedzenie. :)))
Długo będziemy pamiętać także godziny spędzone w Oświęcimiu...

__________________________________________________

 

Szkolna Msza św.

widziana od kuchni, czyli od zakrystii. Fotoreportaż z dnia 13 czerwca AD 2013.

 

 

Zaczyna się od generalnego bałaganu.

Bałagan powoli się konstytuuje, przy czym niektórzy mają bodaj jedyną w życiu okazję dotknięcia pewnych przedmiotów :).

Inni natomiast... niejedyną. :)))

Jeszcze tylko przećwiczymy psalm.

 

________________________________________

 

Dobrzy jak chleb

 

 

11 czerwca w ramach zajęć wychowania do życia w rodzinie klasy licealne odwiedziły schronisko im. św. Brata Alberta w Puławach.


Najkrócej mówiąc, rozmawialiśmy o tym, co robić, żeby do schroniska nigdy nie trafić. Słuchaliśmy opowieści o ludzkich losach, poznawaliśmy pogmatwane historie potrzebujących pomocy i pracę tych, którzy pomocy udzielają. I wiemy: powinno się być dobrym jak chleb, jakkolwiek bywa to trudne i czasami niewdzięczne.

 

_______________________________________

 

Spotkanie z historią


Klasa I G, ostatnio niezwykle ku naszej radości aktywna, przedstawiła na forum szkoły gazetkę o rotmistrzu Pileckim.


Witold Pilecki był rotmistrzem kawalerii Wojska Polskiego, a także współzałożycielem Tajnej Armii Polskiej oraz żołnierzem Armii Krajowej. Był również dobrowolnym więźniem i organizatorem ruchu oporu w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Został skazany na karę śmierci przez władze komunistyczne PRL. Zabito go w 1948 r., a w 1990 r. ten wyrok anulowano. Został kawalerem Orderu Orła Białego. Jako jeden z pierwszych tworzył raporty o Holokauście, zwane Raportami Pileckiego.

 

 

_________________________


Słodki kiermasz

 

Klasa I G w ramach lekcji przedsiębiorczości 6 czerwca zorganizowała w szkole kiermasz ciast.


Zniknęły baaaaardzo szybko. Pamięć o tym, jak były pyszne, pozostanie na długo. Dla kogo nie starczyło, niech żałuje!

 

_____________________________________

 

Msza św.

 

Szkolną Mszę św. o poranku w czwartek w oktawie Bożego Ciała ks. Piotr odprawił w nieco innej niż zwykle, trochę hm ludowej scenerii. Dziewczyny były zafascynowane wiankami, co w czasie dużej przerwy odczuła porastająca szkolne podwórko koniczynka. :) Dziękujemy wszystkim obecnym, szczególnie oczekującym na Eucharystię pod (jeszcze) zamkniętymi drzwiami szkoły (pozdrawiamy Ewelinę! :).

Za tydzień, 13 czerwca, dyżur ma klasa II LO - zapraszamy na 7.15, zapewniając jednocześnie, że szkoła będzie otwarta. :)))

_______________________________________

 

Spotkanie z historią

 

Zgodnie z uchwałą  Rady Miasta rondo u zbiegu ul. Sosnowej i Górnej w Puławach otrzymało imię Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. Uroczystość nadania rondu nazwy odbyła się 5 czerwca na  w Domu Chemika. Przybyła na nią młodzież, nauczyciele i uczestnicy tajnych kompletów.Była tam również reprezentacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym. Wykorzystaliśmy wspaniałą okazję do zapoznania się z interesującym fragmentem naszych ojczystych dziejów i być może jedną z ostatnich okazji spotkania osób zaangażowanych w tajne nauczanie podczas hitlerowskiej okupacji.
__________________________________________

 

Konkurs

 

4 czerwca Grześ i Romek reprezentowali naszą szkołę w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 3 w Puławach.


Poprawiony: środa, 03 lipca 2013 08:48