Start Marzec 2013
Marzec 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrekcja   
poniedziałek, 08 października 2012 12:10

Miejski konkurs chemiczny


27 marca Judyta, Alan i Maks reprezentowali nasze Gimnazjum na miejskim konkursie chemicznym zorganizowanym przez Gimnazjum nr 3.

 

 

 


Zabawa była przednia i nic nie wybuchło.
Teorię zaliczyliśmy na (z całym szacunkiem dla Kolegi z 2B) maksa :). Gdyby nie nasz brak zaufania do własnych umiejętności... wokalnych :))) , zajęlibyśmy któreś z czołowych miejsc.

___________________________________________

 

Spotkanie Wielkanocne

 

W Wielką Środę, tj. 27 marca 2013 r. zgromadziliśmy się na spotkaniu wielkanocnym przygotowanym przez klasę I LO.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program artystyczny wprowadził nas w atmosferę świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Były, oczywiście, życzenia i tradycyjne jajko na twardo. :)

Wesołego Alleluja!

W szkole spotykamy się w środę, 3 kwietnia.

Więcej zdjęć już wkrótce w galerii.

_________________________________________________

 

WIOSNA?


Stęsknieni do niemożliwości, poszukujemy wiosny. Od pierwszego dnia. Nie wykluczając użycia sprzętu ciężkiego.


Obawiamy się, że nic optymistycznego nie znaleźliśmy... :(((

Wiosna nadal poszukiwana! Ktokolwiek widział, proszony jest o zgłoszenie tego niezwykle radosnego faktu. Zgłoszeń zeszłorocznych nie przyjmujemy.


________________________________________

 

Msza św.


Szkolna Msza św. zgromadziła nadspodziewanie liczną grupkę uczestników. Niestety, tym razem nie mamy zdjęć, ponieważ... Judyta olśniła aparat fotograficzny. O, proszę:Dziękujemy obecnym przedstawicielom klasy I LO oraz wszystkim zaangażowanym liturgicznie.

Kolejna szkolna Msza św. po Wielkanocy, 4 kwietnia. Dyżur przypada na II LO. Stęsknionych za wiosną (i wiadomą liturgiczną różą :) informujemy, że zgodnie z przepisami liturgicznymi można będzie już układać dekoracje kwiatowe :)

____________________________________________

 

Targi Pracy i Edukacji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 marca wzięliśmy czynny udział w Targach Pracy i Edukacji zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Puławach. Promowaliśmy naszą szkołę uśmiechem i... Colą?


E, nie. Może lepiej: uśmiechem i cukierkami?
Co by tu.... wiem! Teraz ty się uśmiechaj, a ja pójdę rozłożyć i złożyć jakiś karabin (najbliższy był na stoisku ZS3).Karabin? Wolimy inne rodzaje broni... Bardziej... metafizyczne. Magiczne. Okrągłe. A z nudów wygraliśmy sobie konkurs. Cóż, że teraz połowa parafii padnie z żalu, widząc tę obrączkę na palcu...Było fajnie, ale długo. Kto mógł, dyskretnie wybrał jakieś rozsądne wyjście z sytuacji. Na przykład ewakuacyjne.Kto nie mógł....


Za to dostaliśmy dyplom!


Więcej zdjęć już wkrótce w galerii.

 

 

 

__________________________________________________

 

Same sukcesy

naszych sportowców :)))Jacek, Sebastian i Tomek zgarnęli pokaźny stosik medali na VIII Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami.

 

Zawody odbyły się w sobotę, 16 marca, w Warszawie. Stanąć na podium, choćby i na drugim miejscu, to przyjemność. Dla takiej radości warto trochę poćwiczyć. Powalczyć. Pouderzać. Pokopać.


Ale... co tam robi ten kopu...e... kapucyn? :)))Sądząc po refleksach, niektóre medale baaardzo świeciły. W końcu były złote, prawda, Sebastian?

________________________________________

 

Rekolekcje

 

Rekolekcje w tym roku z bólem i z hukiem :))) ograniczyliśmy do jednego dnia, ponieważ wzorem zeszłego roku planujemy wyjazdowe rekolekcje kilkudniowe. A zatem w programie naszego szkolnego dnia skupienia musieliśmy zmieścić WSZYSTKO. :)

 


Zaczęliśmy od adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Faustyny.


Chętni i potrzebujący mogli przystąpić do spowiedzi. Potem była Msza św. z krótkim acz dobitnym kazaniem naszego księdza Michała. A potem spotkaliśmy się na zajęciach rekolekcyjnych w szkole.
Były filmy (jak my lubimy bajki!), prezentacje, bardzo niezwykłe opowiadania...
Dziękujemy Oli - naszemu rekolekcyjnemu gościowi - za podzielenie się doświadczeniem wiary i gratulujemy odwagi!
Więcej zdjęć z rekolekcji już wkrótce w galerii zdjęć. Link po lewej stronie: Menu witryny > Foto galeria

W związku z rekolekcjami nie będzie w tym tygodniu Mszy św. w czwartek. Kolejna szkolna Msza św. 21 marca, dyżur klasy I LO. Jeśli ktoś potrzebuje, w _ten_ czwartek najbliższa Msza św. o 6.30 w parafii Miłosierdzia Bożego, a o 7.00 na górce. :))) Zapraszamy.

 

 

_______________________________________________

 

Dzień Kobiet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________

 

Msza św.


7 marca czwartkowa poranna Msza św. zgromadziła grupkę uczestników wcale niekoniecznie z klasy IIB. Dziękujemy wszystkim za przybycie i modlitwę. Szczególnie dziękujemy szczególnie zaangażowanym w liturgię, czy to poprzez odpakowywanie krzeseł (Ewelina), czy przez czytanie (Judyta), śpiewanie (Romek) czy... dzwonienie (dzwońców nie będziemy wymieniać, tym bardziej, że wymienieni byli :).

 

 

 

Najbliższa Msza św. w związku z rekolekcjami we wtorek, 12 marca. Dyżur przypada na klasę IIIG.

__________________________________________

 

Dzień Żołnierzy Wyklętych


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

1 marca obchodziliśmy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Na korytarzu pojawiła się okolicznościowa dekoracja. We wszystkich klasach Liceum i Gimnazjum odbyły się lekcje historii poświęcone bohaterskim żołnierzom antykomunistycznego podziemia lat 1945-1963.

______________________

aktualności z lutego tutaj :klik:

Poprawiony: piątek, 05 kwietnia 2013 07:20