Start Luty 2013
Luty 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrekcja   
poniedziałek, 08 października 2012 12:07

Msza św.

inna niż wszystkie

 

zdjęcie: archiwum


Z przynajmniej trzech powodów.

 


Po pierwsze, 28 lutego nie było pani dyrektor. [Gwałtowny protest] Byłam w dokładnie w tym samym czasie na Mszy św. w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze![/protest] A zatem w związku z nieobecnością Głównego Szkolnego Paparazziego :) nie posiadamy żadnych aktualnych zdjęć. Ponadto, niestety, z bólem musimy przyznać, że ucierpiał szkolny ceremoniał liturgiczny, gdyż po zakończeniu Mszy św. niektórzy totalnie się pogubili, sprzątając to, czego sprzątanie absolutnie do nich nie należy (pozdrawiamy Sora od historii!).   Po drugie, była to Msza św. imieninowo-urodzinowa, a nawet osiemnastourodzinowa. :) Z braku róży (Wielki Post...) jubilat kwiatów tym razem nie otrzymał (pozdrawiamy Romka!). Po trzecie...

Po trzecie i najważniejsze - jak zauważyli zamodleni, uważni i niezaspani - w związku z dzisiejszą rezygnacją Benedykta XVI  w modlitwie eucharystycznej nie wymieniono imienia papieża. Co nie znaczy, że o Nim zapomnieliśmy.

 

 

________________________________________

 

Konferencja dyrektorów

szkół katolickich

 

27 i 28 lutego w roku wiary, w ostatnich dniach pontyfikatu Benedykta XVI, dyrektorzy szkół katolickich spotkali się na Jasnej Górze na corocznej konferencji połączonej z rekolekcjami wielkopostnymi.  Spotkanie zorganizowała Rada Szkół Katolickich. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor.

 


 

Na program spotkania złożyły się szkolenia związane z kierowaniem szkołą i konferencje formacyjne (ksiądz Pawlukiewicz mówi do dorosłych tak samo dobrze jak do młodzieży:). Zgodnie ze statutem odbyły się wybory Zarządu Rady Szkół Katolickich. W ostatnich dniach pontyfikatu Benedykta XVI łączyliśmy się w modlitwie z całym Kościołem, uczestnicząc w Mszy św. dziękczynnej odprawionej 27 lutego przez księdza arcybiskupa Wacława Depo.zdjęcie: Biuro prasowe Jasnej Góry

___________________________________

 

Piszą o nas

 

NASZnREGION, nr 7 (121), 13-19 lutego 2013 r. zamieścił zdjęcie naszych studniówkowiczów w serii "Studniówkowy szał w regionie".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

____________________________________________

 

Ostatnie przedferyjne lekcje

 

 

Ostatnie godziny przed feriami zimowymi poświęciliśmy integracji zespołów klasowych poprzez gry i zabawy na śniegu, ale nie tylko. Do tematu śniegu można przecież podejść niesłychanie serio.

Chłopcy, proszę o ciszę. Tematem dzisiejszej lekcji będzie rzucanie śnieżkami.

Aby poprawnie skonstruować śnieżkę, należy ująć niewielką ilość śniegu w obie dłonie i w procesie zgniatania uformować kulkę. Proszę, teraz przechodzimy do ćwiczeń praktycznych.

 Trzecim etapem rzucania śnieżkami jest proces rzutu. Ujmujemy uformowaną kulkę w prawą lub lewą dłoń, wyciągamy rękę prostując łokieć i wykonujemy rzut. Kamil, proszę zademonstrować.
Bardzo dobrze. Trzy plus. :)))

 

____________________________________________

 

Zima

 

W ostatnich dniach przed feriami szkołę nam zaśnieżyło. Ktoś przyjechał do szkoły rowerem, odjechał sankami. :)
Pani dyrektor chyba trochę się nam zagubiła? Bo ten biały świat nagle stał się taaaaki duży...Veto! Czas oswoić zimę! Pobiegać po śniegu! Ulepić bałwanka!Oto bałwanek autorstwa klasy IIIG. :)))

 

Licealiści nie pozostali w tyle. W końcu każdy chce ulepić własnego bałwana.

 

Ej, Grzesiek, nie kradnij śniegu!!!Spokojnie. To tylko taka trochę większa śnieżka. :) Zaraz sobie gdzieś poleci.

A śnieżki leciały w kierunku wszystkiego, co się rusza. Fotoreporterów nie wyłączając. Do akcji musiał (występując przeciw rodzonemu bratu...) włączyć się osobisty obrońca śniegowej nietykalności pani dyrektor :) - pozdrawiamy, Kuba!


Tymczasem bałwanek rósł.


Stawał się coraz większy, nabierał bałwankowych kształtów, uczył się robić miny i próbował siać grozę, wodząc wokół przepięknymi czerwonymi ślepiami. Ach, to ogniste bałwankowe spojrzenie...
No i kto tu jest niewątpliwie największym bałwankiem w okolicy? :)))


No tak. Zniszczyć największego bałwana - to (zwłaszcza w szkole) daje pewną satysfakcję. :)))

 

_________________________________

 

Tłusty Czwartek

 

7 lutego w szkole pojawiły się pączki. Duuuużo pączków. Kłopot w tym, że... pojawiły się i znikły.

 

______________________________________

 

Msza św.

 

Ostatnią szkolną Mszę św. przed feriami i przed Wielkim Postem w dniu 7 lutego przygotowała klasa I G. Z pomocą uczniów innych klas, a nawet absolwentów (witamy Deborę!). Jednocześnie dementujemy pogłoski, że aby przygotować szkolną liturgię, wystarczy wstać odpowiednio wcześniej i pojawić się w szkole w granicach 7.15 w czwartek. :))) Albowiem przygotowanie (się do) Eucharystii jest zajęciem kompleksowym i wieloaspektowym. A także, bywa, czasochłonnym.

Wczoraj na przykład od wczesnych godzin popołudniowych trwały poszukiwania odpowiedniego tomu lekcjonarza mszalnego, który jak się okazało... wyjechał na wycieczkę do Kazimierza. :))) A dyskusje towarzyszące odnajdywaniu tej zacnej i niezwykle cennej księgi zaowocowały głębokimi przemyśleniami na temat życiowego powołania Sora od historii. Pozdrawiamy i nie życzymy kapłaństwa. :)))

Wracając do tematu. Przygotowanie szkolnej Mszy św. obejmuje dostarczenie na czas ksiąg liturgicznych, przygotowanie czytań (dziękujemy, Mikołaj!) oraz śpiewów (Kinga, jesteś wielka!), ustawienie stolików, krzeseł i wszystkiego, co tylko każe ksiądz (Patryk był baaaardzo przejęty).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A potem już można się modlić.Najbliższa szkolna Eucharystia w czwartek 28 lutego, dyżur klasy IIA. Zapraszamy.

_____________________________________________

 

Aktualności styczniowe tutaj :klik:

Poprawiony: wtorek, 05 marca 2013 12:17