Start Kwieceiń 2013
Kwiecień 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrekcja   
czwartek, 25 kwietnia 2013 00:00

Wycieczka do Warszawy

 


 

 

29 kwietnia klasa I LO z przyległościami pojechała na wycieczkę do Warszawy. W programie znalazła się projekcja filmu "Warszawa 1935", a potem zwiedzaliśmy Łazienki.


Pałac na Wyspie obejrzeliśmy także od środka. Robił wrażenie.


Trwają dyskusje, czy pawie warszawskie różnią się od puławskich i z której strony.


A wszyscy, którym oglądanie drobiu nie wystarczyło, mogli zrealizować swoje przyrodnicze pasje w ogrodzie zoologicznym.Tam można było poobserwować naprawdę duże zwierzęta!

______________________________________________

 

Pierwsze miejsce!

 

27 kwietnia Jacek zdobył I miejsce na Mistrzostwach Polski Taekwon-do ITF w Halinowie. Gratulujemy!

 

 

 

 

_________________________

 

Klasa III LO

skończyła szkołę

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego tegorocznych maturzystów w dniu 26 kwietnia 2013 r.  rozpoczęliśmy Mszą św. w kaplicy bł. Jana Pawła II w parafii Wniebowzięcia NMP.

Następnie w szkole obejrzeliśmy wspaniały program artystyczny przygotowany przez klasę II LO.

Absolwenci otrzymali nagrody i świadectwa ukończenia szkoły. Przed takimi wynikami w nauce chylimy (nie tylko) czoła! :)))


Były kwiaty, podziękowania, życzenia, zdjęcia, wspólna herbatka z nauczycielami.

Raz jeszcze: naszym kochanym absolwentom wszystkiego najsłodszego!

A więcej zdjęć już w galerii.

______________________________________________

 

Egzaminy gimnazjalneOd 23 do 25 kwietnia nasi ukochani i uśmiechnięci (najczęściej:) trzecioklasiści zdawali egzaminy gimnazjalne.

 

Procedury gimnazjalne w największym skrócie:
1. Zebraliśmy się.


2. Pomodliliśmy się.


3. Relaksowaliśmy się na przeróżne sposoby. :)4. Weszliśmy do sali.


5. I zdaliśmy sobie egzamin. Generalnie jesteśmy raczej zadowoleni. A wyniki już 21 czerwca!

__________________________________________________

 

Już nie ma...

 

18 kwietnia klasy IG i IIB Gimnazjum Katolickiego w ramach lekcji zajęć artystycznych obejrzały w Domu Chemika wystawę p. Zbigniewa Kiełba "Puławy, których już nie ma". Dowiedzieliśmy się, jak wcześniej wyglądało nasze miasto. Oglądaliśmy zabytki w ich dawnej krasie, rozpoznawaliśmy nasze osiedla na placach budowy, dziwiliśmy się, że tyle się zmieniło w miejscach, które tak dobrze znamy.

 

 zdjęcia: www.dawnepulawy.pl, zbiory prywatne

 

 

______________________________

 

Szkolna Msza św.

 

18 kwietnia Mszę św. przygotowała klasa IG, a ODPRAWIŁ (to jest podkreślenie, a nie przypadkowe wciśnięcie CapsLocka :) ks. Michał. Dziękujemy.


Za tydzień, 25 kwietnia, Msza św. będzie odprawiona w szkole specjalnie dla klasy IIIG w intencji uczniów tej klasy, ponieważ jest to dzień egzaminów gimnazjalnych. Zapraszamy wyjątkowo na 7.50!

Kolejna Msza św. dla maturzystów z okazji zakończenia szkoły będzie w piątek, 26 kwietnia, o godz. 12.00 w kościele na górce.
Zapraszamy Uczniów i Rodziców.

_________________________________________________

 

Etap diecezjalny

 

16 kwietnia na diecezjalnym etapie Konkursu Wiedzy Biblijnej w Lubelskim Metropolitalnym Seminarium Duchownym dzielnie nas reprezentowali Iza, Kinga i Romek.

Test był zupełnie przyzwoity, wyniki również. :)))

Przy okazji wpisaliśmy się  w obchody V Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego, obchodzonego w tym roku pod hasłem ?Panie, wierzę, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym? (J 11, 27) i zawarliśmy bliższą znajomość z seminaryjnym ogrodem (i niektórymi drzewami). A klerycy są zupełnie normalni. Przynajmniej na pierwszy rzut oka.

 

______________________________________________

 

Inna lekcja języków

 

Klasa I LO postanowiła przejść od teorii do czynu i sfinalizować dział "jedzenie", właśnie zakończony na lekcjach języków obcych, konkursem na najlepszą sałatkę. Rzecz jasna, samodzielnie wykonaną sałatkę. Konkurs odbył się 16 kwietnia.


Obieraliśmy, kroiliśmy, mieszaliśmy...
Jury było wyraźnie zadowolone.


Po podliczeniu głosów oddanych w tajnym głosowaniu wygrała Sałatka Kapeluszowa, znana od dziś także pod inną, ekhem... cyfrową nazwą :). Dziękujemy Martynie za ocenzurowanie ostatniej cyferki, a zwycięskiej drużynie gratulujemy dobrego smaku!

 

 

________________________________________________

 

Zrozumieć media


 

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich "Zrozumieć media" zorganizowanych przez parafię Miłosierdzia Bożego w Puławach. Warsztaty prowadzili wykładowcy z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz dziennikarze Telewizji Trwam i Radia Maryja.


Warsztaty dotyczyły analizy treści i sposobu przekazu informacji medialnych oraz reklamy. Młodzież została zapoznana z funkcjonowaniem telewizji oraz z zasadami pracy w stacjach radiowych i redakcjach prasowych.

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________

 

Projekt edukacyjny - część 2

 

 

12 kwietnia druga międzyklasowa grupa klas gimnazjalnych podsumowała swój projekt edukacyjny.


Projekt "Kredyty, lokaty", którego opiekunem była Pani od matematyki, polegał na odnalezieniu banku, w którym można najkorzystniej ulokować oszczędności i na najlepszych warunkach pożyczyć pieniądze. Uczniowie odwiedzali banki i przeglądali strony internetowe...

 

 


...zapoznawali się z ofertami, analizowali treść umów, dokonywali obliczeń, szacowali przewidywane koszty, uczyli się także brać pod uwagę czynniki dodatkowe, jak czas trwania umowy. Swoje wnioski i spostrzeżenia przedstawili w postaci gazetki ściennej.I z całą pewnością od dziś będą czytać wszystko, co podpisują - szczególnie teksty pisane drobnym drukiem!

__________________________________________

 

Msza św.

 

 

11 kwietnia Mszę św. przygotowała klasa III LO. Z duuużą pomocą innych klas oraz nieocenionej kadry pedagogicznej.  :)

Dziękujemy wszystkim obecnym za wysiłek związany z wcześniejszym przybyciem do szkoły (nie wszystkim, przy najlepszych chęciach, się udało - pozdrawiamy Jacka!) i za modlitwę.

Za tydzień, 18 kwietnia, dyżur przypada na klasę IG.

 

___________________________________________

 

Inna lekcja wos

 

10 kwietnia klasy I i II LO miały niecodzienną okazję zapoznania się z pracą Sądu Rejonowego w Puławach. Od wewnątrz.
Obejrzeliśmy budynek Sądu, obserwowaliśmy trzy rozprawy, rozmawialiśmy z pracownikami.


Nie potrafimy jednoznacznie rozsądzić :), czy praca w sądzie należy do zajęć szczególnie interesujących, ale z pewnością jest ona potrzebna.

_____________________________________

 

Katyń - Smoleńsk

 

W trzecią rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem zebraliśmy się na apelu upamiętniającym tamte tragiczne wydarzenia.


Pan od historii w krótkich słowach przypomniał okoliczności katastrofy samolotu prezydenckiego, nawiązując zarówno do historii, jak i czasów obecnych. Spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego.Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w manifestacji i w Mszy św. w warszawskiej Archikatedrze.

zdjęcie: PAP

_____________________________________

 

Pucharowe śpiewanie


Kinga z naszego Liceum wzięła udział w konkursie Miejskiej Sceny Amatora o Puchar Prezydenta Miasta.  Zaśpiewała piosenki "Byłam różą"  zapożyczoną od Kayah i "Pogoda ducha" z repertuaru Hanny Banaszak. Kinga zdążyła nas przyzwyczaić, że zbiera gratulacje i wyrazy uznania. :) Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu i życzymy sukcesów!

____________________________________

 

Projekt edukacyjny


8 kwietnia sfinalizowaliśmy jeden z tegorocznych projektów edukacyjnych w gimnazjum.


Uczniowie międzyklasowej grupy klas drugich analizowali zjawisko prądu elektrycznego oraz praktycznie badali przewodnictwo substancji... dziwnych. Do zadań poszczególnych grup należało wyjaśnienie zjawiska prądu i przewodnictwa elektrycznego, zaprojektowanie doświadczenia, które mogłoby wykazać, jakie substancje przewodzą prąd, wykonanie plakatów i praktyczne wykonanie doświadczeń. Opiekunem projektu była Pani od fizyki.Obecnie wiemy, co wspólnego z prądem mają krasnoludki :) i czy można izolować przewody kiszonym ogórkiem. A chociaż wyniki eksperymentów okazały się nieco szokujące, nasza wrodzona inteligencja pomogła nam pokonać pierwsze zaskoczenie.

____________________________________________

Aktualności marcowe tutaj :klik:

Poprawiony: środa, 08 maja 2013 07:46