Start Maj 2013
Maj 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrekcja   
niedziela, 19 maja 2013 05:55

Wycieczka klas gimnazjalnych


 

W dniach 21-24 maja klasy III G i II B wybrały się na wycieczkę do Lewina Kłodzkiego i do Pragi.


Atrakcji nie brakowało. Były linki i do-linki...


i góry...


Nie wiemy, co przeskrobał Seba...


...nic nie widzieliśmy, nic nie słyszeliśmy i na pewno nic nie powiemy :).

____________________________________


Msza św.


Szkolną Mszę św. w obchodzone w tym roku po raz pierwszy święto Chrystusa Najwyższego Kapłana przygotowała klasa I LO.

Bez drobnej pomocy innych klas i kadry profesorskiej się nie obyło, ponieważ oprócz wykonania zwykłego zestawu zadań (przygotowanie czytań, ustawienie stolików itp.) należało znaleźć się w niecodziennej sytuacji - w końcu takiego święta dotąd jeszcze nigdy nie było. Zidentyfikować właściwe teksty czytań, wydrukować propria (kto wytłumaczy pani dyrektor po ludzku, co to są propria, dostanie prawdopodobnie nagrodę! :) , kupić NIEZWYKŁE kwiaty...  ciekaaaawe, kto właściwie je wybrał i dlaczego jest taki zadowolony :))).
Kolejna szkolna Msza św. za dwa tygodnie, czyli 6 czerwca. Dyżuruje klasa IIB.

_______________________________________________

 

Nagroda Starosty

za wyniki sportowe

 

 

 

17 maja w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Starosty Puławskiego dla zawodników, trenerów i innych osób osiągających najwyższe wyniki sportowe w 2012 r. Jedną z nagrodzonych osób był nasz Jacek. Gratulujemy!

__________________________________

 

Msza św.


 

16 maja poranna szkolna Msza św. zgromadziła grupkę wiernych uczestników niekoniecznie z klasy IIA. Dziękujemy wszystkim za przybycie i modlitwę, Pani Eli i Romkowi za śpiewanie, a Pani Małgosi za czytanie.


Spóźnialskim dziękujemy, że... jednak przyszli. :)

Za tydzień, 23 maja, dyżur przypada na klasę I LO (zamiana z powodu wycieczki!).

 

 

 

__________________________________

 

Wyróżnienie Kingi


13 maja Kinga z klasy II LO dostała wyróżnienie w konkursie artystycznym O Puchar Prezydenta Miasta! Gratulujemy i za rok życzymy Pucharu!_____________________________________

 

Matury


Od 7 maja trwają egzaminy maturalne.


Absolwenci Liceum zmagają się z zadaniami z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego oraz z wybranych przedmiotów. Matury zdajemy w tym roku aż do 24 maja, a wyniki otrzymamy 28 czerwca.

Zdjęcia ukażą się niebawem w galerii. Na pewno. :)))

____________________________________

 

3 Maja


zdjęcie: http://www.pulawy.powiat.pl


Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyliśmy w Mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele na Włostowicach, a później złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Konstytucji.

 

________________________________________

Kwietniowe aktualności tutaj :klik:

Poprawiony: środa, 29 maja 2013 12:09