Start Styczeń 2013
Styczeń 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrekcja   
czwartek, 20 września 2012 12:56

Planetarium


31 stycznia 2013 roku na szkolnym korytarzu wyrosło Coś.

 


 

 

 

Ze środka Cosia dochodziły dziwne dźwięki, a obok kręcili się Panowie w Czerni. Patrzyliśmy (na wszelki wypadek) z bezpiecznej odległości...Dopiero Pan w Szarym Swetrze wyjaśnił, że jest to mobilne planetarium......i zaprosił nas do środka. Hm, wejść? Czy nie wejść? Oto jest pytanie.Weszliśmy, siedliśmy. Wewnątrz tego dziwnego grzybka coś grało i pokazywało filmy o tematyce astronomicznej. Śmieszna ta lekcja fizyki!

 

_________________________________

 

Msza św.

 

Ostatnia styczniowa Msza św. w dniu 31.01.13r. zgromadziła grupkę uczestników. Dziękujemy Jackowi z III LO za wkład w przygotowanie liturgii, dziękujemy wszystkim obecnym.


Ostatnia (znowu...) szkolna Msza św. przed feriami (i przed Wielkim Postem) będzie w czwartek, 7 lutego. Dyżur przypada na klasę IG.

 

________________________________________________

 

Kulig, odsłona trzecia

 

30 stycznia klasy I i III G wyruszyły kuligiem przez wsie...


...i przez lasy. A jak przez lasy, to wiadomo: Oblasy.Duuuużo nas było. Tak dużo, że aż dyszel nie wytrzymał. :)))To znaczy: w jednych sankach nie wytrzymał.Niemniej jednak należało się zatrzymać i dokonać dogłębnych przemyśleń.Niektórzy próbowali rozwiązać problem ot tak, po prostu.Inni natomiast do kwestii złamanego dyszla podeszli od strony logiki. Nie udało się? Hm, pomyślmy. Nie możemy uciągnąć sanek, a zatem jesteśmy słabi. Jesteśmy słabi, gdyż.... gdyż... ???

 


Gdyż od rana nic nie jedliśmy!!!!


 

Że też przygotowanie bardziej białkowego posiłku musi być aż tak skomplikowane...

 


______________________________________________________

 

Kulig, odsłona druga

 

Nie zważając na pierwsze krople deszczu i całkowicie ignorując pogłoski o zbliżającej się wiośnie, 30 stycznia klasy I i II LO wybrały się na kulig. Tym razem do Wojszyna.Wojny śniegowe (śnieżkowe?) chyba na trwałe wejdą do kuligowych tradycji Zespołu Szkół Katolickich w Puławach?Zwierzęta nieparzystokopytne to przynajmniej nie rzucają śniegiem. Nawet jeśli... nie jedzą śniegu? Hm, ciekawe dlaczego?


A kotowate to chociaż dają się pogłaskać.Zasadnicza część kuligu też była, a jakże.

 

_________________________________


 

Znowu narty :)


29 stycznia, wykorzystując ostatni przed feriami śnieg, pojechaliśmy na narty. Tym razem do Kazimierza.Ksiądz Michał miał na początek bardzo ambitne zadanie: ustawić wszystkich w pionie na deskach. :)Wreszcie się udało......no, nie wszystkim od razu :)))...Wstawanie z upadków z uśmiechem jest cenną życiową umiejętnością, którą warto także i na stoku narciarskim poćwiczyć.Choćby po to, żeby cieszyć się taaaką jazdą. :)Dobra rada z Wielkiej Księgi Mądrości Życiowych Księdza Michała:
"Przeżegnaj się i jeeeeedź!!!!"
:)))


____________________________________

 

Kulig - odsłona pierwsza


28 stycznia klasy IIA i II B Gimnazjum Katolickiego w Puławach udały się na kulig. Kierunek: Oblasy!!!Oblasy, ... lasy... Pięknie było. Tym piękniej, że MY tam byliśmy. :)Niektórym, zdaje się, zrobiło się trochę zimno?Zaaaaraz podgrzejemy atmosferę. Śniegiem.[- - - -] Ustawa z dnia 31 lipca 1981 r. o kontroli publikacji i widowisk, Dz.U. 1981 nr 20 poz. 99.

[- - - -] USTAWA z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy, Dz. U. z 2005 r. Nr 180, poz. 1493.


:))))
Wszyscy żyją?
Jaaaa wam zaraz pokażę!!!!!Nic tak nie sprzyja zgodzie jak wspólny posiłek.


________________________________________

 

Msza św.

 

Mszę św. 24 stycznia przygotowała klasa II LO, obecna w osobach Kingi, Romka i Pawła. Dziękujemy. Dziękujemy Wszystkim obecnym i pomagającym.

Kolejna Msza św. 31 stycznia, dyżur klasy III LO.

 

 

 

 

 


_____________________________________________________

 

150 rocznica

Powstania Styczniowego


Zebraliśmy się, by upamiętnić 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Olek z III LO przygotował prezentację multimedialną... 

 

...którą komentował Sor Od Historii, zwracając szczególną uwagę na wydarzenia i postacie związane z naszym miastem i jego najbliższymi okolicami. Przewinął się tutaj i Adaś Chmielowski, jeszcze nie Brat Albert, w mundurku gimnazjalisty. Powstanie sprzed 150 lat ukazało nam zupełnie nowe oblicze. Oblicza. Twarze. Nieco pryszczate jeszcze buźki upartych dziewiętnastolatków, którym przyszło dowodzić oddziałami wojska.

 

 

 

 

 

 

 

Iza z III LO wykonała dekorację i dzielnie zawiadywała zdobyczami nowoczesnej techniki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Kinga z II LO zaśpiewała na koniec piosenkę "Zbroja" z repertuaru Jacka Kaczmarskiego.Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie apelu bardzo dziękujemy.

 

_________________________________

 

Studniówka

 

Uczniowie klasy III LO świętowali początek odliczania ostatnich stu dni przed maturą. A wiadomo: w ostatnie sto dni najlepiej wejść polonezowym krokiem.
 

 

Film: TVK Puławy


Prawie nam wyszło. :)))A potem były bardzo serdeczne podziękowania dla dyrekcji i nauczycieli...


... i zabawa do rana.Jeśli ktoś z Uczniów klasy III LO oprócz niewątpliwie ogromnej ilości niewątpliwie dobrych wspomnień zachował także i niewątpliwie lepszej jakości zdjęcia, bardzo prosimy o udostępnienie ich do publikacji.

_____________________________________________

 

Msza św.

 

17 stycznia szkolną Mszę św. przygotowała klasa I LO. Dziękujemy Martynie za odczytanie czytania. Ponadto dziękujemy Ewelinie z IIA za pomoc w przygotowaniu korytarza, Wiktorii z IG za śpiew, a wszystkim obecnym za modlitwę.

Za tydzień, 24 stycznia, dyżur przypada na klasę II LO - zapraszamy na 7.15, pozostałych chętnych na 7.30.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________________________________

 

Inna lekcja geografii


16 stycznia klasa IG spędziła dwie urocze godziny, ucząc się geografii na stacji meteorologicznej IUNG.Trzeba było wszystko obejrzeć i zanotować.Tylko kiedy nasze notatki będą miały taką wartość historyczną?


__________________________________

 

Hobbit

 

12 stycznia, w sobotę, w ramach odpracowywania piątku po uroczystości Bożego Ciała, poszliśmy obejrzeć "Hobbita", ekranizację lektury szkolnej gimnazjalistów.zdjęcie: http://www.sheknows.com/

 

To był dłuuuuuugi film, ale cóż innego można uzyskać, jeśli treść niewielkiej książeczki reżyser usiłuje rozpisać na trzy trzygodzinne odcinki? Zdarzały się scenki całkiem zgrabne i elementy całkiem ładne, lecz zdominował je motyw tłuczenia wszelkich możliwych potworów, zaś głębię tego filmu dało się zauważyć niestety tylko w krasnoludzkich i goblińskich kopalniach... Szkoda.

 

 

__________________________________

 

Msza św.


10 stycznia Mszę św. przygotowała klasa III G. Jak zwykle na dyżurach naszej nieocenionej (i niestety ostatniej...) klasy gimnazjum stoliki i krzesełka zostały rozstawione błyskawicznie. Brawo!
Za tydzień, 17 stycznia, dyżur przypada na klasę I LO - zapraszamy na 7.15, pozostałych chętnych na 7.30.

 

 

 

 

 


__________________________________________________

 

Niecodzienny spektakl

 

8 stycznia klasy II i III LO obejrzały w Domu Chemika spektakl "Zdążyć przed Panem Bogiem". Opowiada on o sytuacji Żydów w gettcie oraz o powodach wybuchu powstania.

Przedstawienie wyreżyserowano w nietypowy i nowoczesny sposób. Oszczędność środków artystycznych, dwoje aktorów i utrzymanie formy dialogu wywołały diametralne różnice opinii młodych odbiorców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________________

 

Białe szaleństwo


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 stycznia wybraliśmy się na narty pod przewodnictwem księdza Michała. Pogoda ostatnio nie sprzyjała, wiosna pokonała wyciąg w Kazimierzu, a grypopodobne paskudztwo pokonało znaczną część zdeklarowanych uczestników. Mimo to nasza dzielna resztka wyruszyła na podbój stoku w Parchatce.
Dla niektórych był to pierwszy (lub drugi) w życiu bliższy kontakt z nartami. Inni natomiast od razu wiedzieli, do czego służą te deski...... i wyciąg. :)))


Każda nauka wymaga koncentracji.


I każda jest zajęciem wymagającym. Człowiek po prostu może mieć dość.
Na jakiś czas. :)))


Czasem trzeba odpuścić. Przysiąść.


Przystanąć. Podjąć pogłębioną refleksję.A potem się śmiga.

My chcemy jeszcze!!!!!
Wszystkich rozchorowanych i wszystkich innych chętnych na narty zawiadamiamy, iż planujemy kolejny wyjazd już niebawem.

 

_______________________________________

 

Orszak Trzech Króli

 

W niedzielę 6 stycznia 2013 roku ulicami Puław po raz pierwszy przeszedł orszak Trzech Króli.


zdjęcie: pawelromanski


Nasi też tam byli. :)))

 
zdjęcie: www.albertguz.pl

Tylko dlaczego nasi pokazują to Niebo w jakimś niekonwencjonalnym kierunku? Hmmmm....

 

 

________________________________________________

 

Msza św.Mszę św. 3 stycznia przygotowała klasa II B w osobach Judyty, Magdy i Kamila. Dziękujemy! Milionkrotnie dziękujemy też Kini za oprawę muzyczną.


W kolejny czwartek, 10 stycznia, do przygotowania liturgii (na 7.15) zapraszamy klasę III G, a pozostałych chętnych na 7.30.

___________________________________________

 

Europejskie Spotkanie Młodych

 

Pięcioro (o ile dobrze liczę) przedstawicieli naszej szkoły uczestniczyło w spotkaniu młodych Taize w Rzymie od 28 grudnia 2012 do 2 stycznia 2013 r.

zdjęcia: CTV

Trochę zobaczyli, trochę omodlili, mamy nadzieję, że co nieco przemyśleli...
Jednym z ważniejszych punktów spotkania była wspólna wieczorna modlitwa z udziałem Ojca świętego Benedykta XVI.


Benedykt XVI powiedział między innymi:

Zachęcam was, abyście wracając do siebie, do waszych różnych krajów odkryli, że Bóg czyni was współodpowiedzialnymi za swój Kościół w całej różnorodności powołań. Ta komunia, jaką jest Ciało Chrystusa, was potrzebuje i macie w nim właściwe sobie miejsce. W oparciu o wasze uzdolnienia, o to co jest specyficzne w każdym z was, Duch Święty kształtuje i ożywia tajemnicę komunii, którą jest Kościół, aby współczesnemu światu przekazywana była dobra nowina Ewangelii.
Chrystus nie odciąga was od świata. On was posyła tam, gdzie przygasa światło, abyście je nieśli innym. Tak, jesteście powołani, abyście byli małymi kagankami dla tych, którzy was otaczają.Tutaj :) po zainstalowaniu odpowiedniego programu do odtwarzania można obejrzeć transmisję ze spotkania z Papieżem. Tutaj dla miłośników języków obcych jest pełny tekst przemówienia Benedykta XVI.

______________________________________________

Grudniowe aktualności tutaj :klik:

Poprawiony: środa, 06 lutego 2013 10:28