Start Listopad 2012
Listopad 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrekcja   
wtorek, 04 września 2012 11:42

 

Msza św.


 

Cotygodniową szkolną Mszę św. przygotowała II LO. Dziękujemy Kindze za oprawę muzyczną - tęskniliśmy. :)

 

 

Za tydzień, 6 grudnia - już w adwencie i w sam dzień świętego Mikołaja - zapraszamy III LO na 7.15, a pozostałych chętnych na 7.30.

_______________________________________

 

Ping-pong, ping-pong :)

 

28 listopada nasza Martyna zdobyła 7 miejsce w województwie w rozgrywkach tenisa stołowego!
Jesteśmy dumni!!!


____________________________________________

 

Andrzejki


Zbliżają się andrzejki. Z tej okazji 27 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował bal  przebierańców. Był lekarz chirurg......księżniczki, oberwańcy, zwierzątka...I nie tylko. :))) Wszyscy, przebrani i nieprzebrani, bawili się świetnie.Nagrodę za najlepsze przebranie otrzymała Ania - Panna Młoda.

_______________________________________

 

Konkurs wiedzy

o Patronie

W dniu 27 listopada dziesiątka uczniów Gimnazjum Katolickiego w Puławach pod opieką Pani od polskiego wzięła udział w konkursie wiedzy o Patronie naszej szkoły i naszego miasta. Konkurs zorganizował Urząd Miasta Puławy, a test wcale nie był banalny.

 

 

 

 

 

__________________________________________

 

Nadeszła jesieńNiemożliwie krótkie dni, ciemne poranki, przedpołudnia, popołudnia i wieczory skutecznie utrudniają życie (i koncentrację) także nauczycielom (i uczniom)  Zespołu Szkół Katolickich. W listopadzie po prostu bez przerwy "coś" się dzieje. Budziki dzwonią w środku nocy, żaden zegar świata nie zgadza się z zegarem biologicznym, chodniki i szkolne korytarze ni z tego ni z owego... skręcają nagle w zupełnie nieprzewidywalnych miejscach i kierunkach. Pani Dyrektor ktoś ukradł dziurki w przedłużaczu. :))) A w klasie IG grasują Jakieś Dziwne Istoty Zwane... zresztą sami zobaczcie.
Sprawdzin - forma żeńska: Sprawdzina. Niewielkie stworzonko podobne do papugi, charakteryzujące się tym, że zawsze, ale to absolutnie zawsze mówi prawdę. Sprawdziny czasami pojawiają się w Zespole Szkół Katolickich. Najbliższa wizyta przewidywana w piątek, 30 listopada, w klasie IG.

_______________________________________

 

Wyjazd do teatru

 

22 listopada uczniowie klas licealnych z Zespołu Szkół Katolickich w Puławach wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem programu była "Deszczowa piosenka" w teatrze Roma.


___________________________________

 

Msza św.


 

22 listopada liturgię cotygodniowej szkolnej Mszy św. przygotowała klasa I LO z bezcenną pomocą Izy. Dziękujemy Jaśkowi za odczytanie czytania!
Za tydzień, 29 listopada, klasę II LO zapraszamy na 7.15, a pozostałych chętnych na 8.30.


_______________________________________

 

Msza św.


Mszę św. czwartkowego poranka w dniu 15 listopada przygotowała klasa III G. Podziwiamy odwagę śpiewających dziewczyn :) i sprawność chłopców w przygotowaniu miejsca na szkolnym holu.

Za tydzień, 22 listopada, liturgię przygotowuje klasa I LO.

_______________________________________________

 

Marsz Niepodległości

w Warszawie


Bartek z kl. IIIG pod troskliwą opieką Sora od historii 11 listopada wziął udział w Marszu Niepodległości w Warszawie.


Była to niepowtarzalna okazja, aby czynnie zamanifestować swoją postawę, a jednocześnie wyrazić niepokój o losy Ojczyzny. Najpierw w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę modliliśmy się pod Sejmem za naszych Posłów, żeby pamiętali o spoczywających na nich odpowiedzialności i nie ulegali podszeptom Złego.Później uczestniczyliśmy w Marszu Niepodległości, który miał bardzo spokojny i godny przebieg, i pokazywał siłę i determinację Polaków zatroskanych o przyszłość Ojczyzny.A następnego dnia dowiedzieliśmy się z "Gazety Wyborczej", że byliśmy chyba na jakimś innym marszu i najprawdopodobniej jesteśmy niebezpiecznymi chuliganami...

_________________________________________

 

Miejskie uroczystości

z okazji rocznicy odzyskania niepodległości


Reprezentacja Zespołu Szkół Katolickich wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w miejskich obchodach rocznicy odzyskania niepodległości. 11 listopada byliśmy na Mszy św. w kościele na Włostowicach.Złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

zdjęcia: http://www.pulawy.powiat.pl/strona/index.php/galeria

_________________________________________

 

Terenowa gra historyczna

 

W ramach obchodów Święta Niepodległości 10 listopada uczniowie wzięli udział w miejskiej grze historycznej. Było to połączenie biegu na orientację z konkursem wiedzy o naszej przeszłości. Należało odszukać na terenie Puław 5 miejsc związanych z odzyskaniem niepodległości i tradycjami patriotycznymi.

Bieg rozpoczął się przed budynkiem szkoły, 39 uczestników rywalizowało w 3 drużynach.Maszerowaliśmy przez Puławy, zastanawiając się, gdzie jest wschód, w którą stronę płynie Wisła, jaki budynek ma numer 10 i 1,  i kto właściwie jest kuzynem Bartka. :)A trudniejsze, historyczne pytania były dopiero przed nami...Pierwszy punkt kontrolny odnaleźliśmy przy Krzyżu Katyńskim na puławskim cmentarzu.Zaraz zaraz, kiedy odtajniono dokumenty dotyczące Katynia?Wiedzą o naszej niełatwej przeszłości zabłysnęli szczególnie Grzesiek, Janek i Alan.Potem odnaleźliśmy pamiątkowy krzyż na ulicy 6 sierpnia......tablicę wmurowaną w ścianę Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa...... i Dąb Niepodległości na skwerku przy ulicy Piłsudskiego.Pan od historii podliczył punkty i rozdał nagrody, ku radości wszystkich, albowiem :) ponad wszelkie spodziewanie wszystkie trzy grupy zmieściły się na podium.Zadania nie sprawiły drużynom większych kłopotów, a ponieważ gra znalazła uznanie, organizatorzy już myślą o następnej edycji w nieco zmienionej formie i zakresie poszerzonym terytorialnie i treściowo.

____________________________________________

 

Apel

 

Okolicznościowym apelem z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości już 8 listopada rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Święta Narodowego. Pan od historii w zwięzłych słowach nawiązał do wzniosłych momentów naszej historii, podkreślając jednocześnie, iż wolność - jak mówił Jan Paweł II - jest nam nie tylko dana, ale także zadana.Do tej myśli nawiązywała rocznicowa dekoracja wnętrza szkoły, przedstawiająca sylwetki Polaków, dla których Ojczyzna była wartością. Dla niej gotowi byli cierpieć, a nawet oddać życie.


________________________________________

 

Rozgrywki tenisowe


Nasza nieoceniona Martyna 8 listopada zajęła drugie miejsce w rejonowym etapie rozgrywek tenisa stołowego i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego!
Gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 

_____________________________________________

 

Msza św.


8 listopada jak co czwartek o poranku zgromadziliśmy się na szkolnej Mszy św. Dziękujemy klasie II B za przygotowanie liturgii. Za tydzień, 15 listopada, zapraszamy klasę III G na 7.15, a pozostałych chętnych na 7.30.

 

 

 

 

 

 


____________________________________________

 

Forum Szkół Katolickich


W dniach 8-10 listopada odbyło się na Jasnej Górze 23. Forum Szkół Katolickich i Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich. Hasłem przewodnim spotkania były słowa: ?Przekaz Wiary w Szkole Katolickiej?. Zespół Szkół Katolickich w Puławach reprezentowała pani dyrektor.


zdjęcie: buro prasowe Jasnej Góry

W czasie spotkania siostra Maksymiliana otrzymała Papieskie Odznaczenie Krzyż Pro Ecclesia et Pontifice przyznany przez Benedykta XVI w uznaniu zasług na rzecz Szkół Katolickich w Polsce.


zdjęcie: biuro prasowe Jasnej Góry


Na program Forum złożyło się wiele interesujących wystąpień, prelekcji, konferencji i wykładów. Każde z nich miało również wymiar osobistego świadectwa. ?Wiara w Boga winna stanowić istotny wyróżnik katolickiej szkoły. Centrum jej wizji, wizji świata winien być Chrystus" ? zaznaczył w homilii ks. bp S. Napierała.Nasze spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą, błogosławieństwem oraz rozesłaniem uczestników Forum do ?kroczenia drogą żywej wiary, która wzbudza nadzieję i działa przez miłość?.

________________________________________

 

Wyniki konkursu

 

6 listopada Samorząd ogłosił wyniki konkursu na najlepszego suchara, czyli na najbardziej bezsensowny dowcip. Przyznano trzy miejsca oraz wyróżnienie za samozaparcie w wyliczaniu muszkieterów, Wspaniałych i rozbójników.

 

Zwyciężył najsuchszy z suchych, choć ze względu na Czytelników obdarzonych bardziej soczystym poczuciem humoru nie będziemy go cytować. A nagroda okazała się godna żartu:Ale suchary!!!!


__________________________________________________

 

Dyplom

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

 

5 listopada Iza z klasy III LO odebrała dyplom Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Uroczystość wręczenia dyplomów potwierdzających przyznanie stypendium odb
yła się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Dyplomy wręczali posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Lubelski Kurator Oświaty  oraz wojewoda lubelski.

Warunkiem uzyskania stypendium jest promocja z wyróżnieniem uzyskana przy najwyższej w danej szkole średniej ocen lub wykazanie szczególnych uzdolnień w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły, na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Jest ono wypłacane ze środków budżetu państwa.

Gratulujemy Izie!

______________________________________________

 

Aktualności październikowe :klik:

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2012 12:20