Start Październik 2012
Październik 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrekcja   
wtorek, 04 września 2012 11:35

Wigilia Wszystkich Świętych

 

31 października Zespół Szkół Katolickich w Puławach nawiedziły przedziwne postaci... Święty Piotr z Werony odmawiał brewiarz, siedząc na parapecie i machając podejrzanie długimi odnóżami w zupełnie nieśredniowiecznych trampkach. :) Święty Kamil snuł się po korytarzach w równie nieepokowym obuwiu. Wypatrzyliśmy także świętego Mikołaja, dziś bez worka prezentów, a jedynie z lokalną prasą (lektura duchowa?).

 

Na schodach dopadliśmy świętego Piotra Apostoła z kluczami.... zaraz zaraz. Z JAKIMI kluczami?Kiedy już wszyscy święci razem wzięci wzajemnie się rozpoznali, Święte Oficjum rozpoczęło szeroko zakrojoną działalność apostolską. Czyżby nowa ewangelizacja?Jeśli się w trzech dniach nie nawrócisz......spłoniesz na stosie. Inkwizycja już zebrała chrust...
...i ogień zapłonął. No tak, święta Joanna zupełnie się nie przestraszyła. :)))


 

____________________________________________

 

Martyna zdobyła pierwsze miejsce


na etapie powiatowym konkursu tenisa stołowego!

 

 

 

___________________________________________________

 

Pallotyni w naszej szkole

 

29 października, tuż po zakończeniu Tygodnia Misyjnego, odwiedzili nas Ojcowie Pallotyni, którzy zajmują się misjami w Afryce.

 

Były opowieści o życiu na Czarnym Lądzie...

 

Były tańce rodem z Afryki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Były poważne rozmowy duchowieństwa na stopniu międzynarodowym. :)

 

Były wspólne zdjęcia.

Ojciec Beniamin z Konga zafascynował nas bujną osobowością. Dzięki niemu wiemy, że jesteśmy aniołami i ambasadorami Boga. :)

Dziękujemy.

 

__________________________________________

 

Gramy!

26 października Martyna i Sebastian reprezentowali Gimnazjum Katolickie im. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach na turnieju tenisa stołowego

Martyna zajęła pierwsze miejsce, a Sebastian czwarte, i oboje zakwalifikowali się do etapu powiatowego.

Tymczasem w naszej szkole odbyły się inne tenisowe rozgrywki, zapewne mniejszej rangi, ale z niewątpliwie ciekawym składem zawodników:


Odwiedziła nas siostra benedyktynka misjonarka, w kręgach bardziej światowych znana jako Agnieszka i absolwentka naszego liceum. I jak za dawnych szkolnych lat rozegrała z sorem fascynujący pojedynek.

Sor posumował: ale to nie fair. Ja nie mam szans, bo nie noszę habitu. :)))


_______________________________________________________

 

Msza św.

 

25 października szkolna poranna Msza św. zgromadziła tylu uczestników, że ks. Michał wystąpił z oficjalnym zaleceniem duszpasterskim, aby na przyszłość pomnożyć ilość przygotowanych krzeseł i to w sposób znaczący.


Dziękujemy za obecność i modlitwę wszystkim, zwłaszcza klasie IIA. Kolejna szkolna Msza św. 8 listopada, klasę IIB zapraszamy na 7.15, pozostałych na 7.30.

 

 


A w związku z Rokiem Wiary z radością informujemy, że dekretem ks. Arcybiskupa kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Puławach ("na górce"), czyli jeden z naszych dwóch kościołów parafialnych :) został wyznaczony jako miejsce, gdzie można uzyskać odpusty związane z Rokiem Wiary. Szczegóły w dekrecie i u katechetów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________________________________________

 

Konkurs ortograficzny
 

 

 

 

 

 

 

 

24 października Martyna, Agnieszka, Judyta i Asia reprezentowały Zespół Szkół Katolickich w Puławach na konkursie ortograficznym w Młodzieżowym Domu Kultury. Niestraszne nam były nowo ustanowione rekordy w nicnierobieniu w kategorii  lekkopółśredniej, a dzierzby, piegże i gżegżółki tylko fruwały. :)

_________________________________________________

 

Nagroda w konkursie papieskim


Agnieszka z klasy I LO otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii "szkoły ponadgimnazjalne" w konkursie recytatorskim organizowanym w ramach Dni Papieskich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

_______________________________________________

 

Ognisko I LO


18 października klasa I LO dzięki gościnności Agnieszki i jej Rodziców spotkała się na ognisku w Kazimierzu. Piekliśmy kiełbaski...


 

 

...i jedliśmy...


...jedliśmy...


...i piekliśmy......aż padliśmy z wyczerpania. W hamak. :)

_____________________________________________

 

Msza św.

 

18 października na szkolnej Mszy św. przygotowanej przez klasę IG, która zaszczyciła nas liczną obecnością, modliliśmy się w intencji nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Za tydzień, 25 października, liturgię przygotowuje klasa IIA - zapraszamy na 7.15. Pozostałych chętnych jak zwykle prosimy o przybycie na godzinę 7.30.

 

 

 

 

 


________________________________________

 

Film


17 października w ramach edukacji medialnej klasa IIIG obejrzała w Domu Chemika ekranizację współczesnej lektury "Weiser Dawidek" Pawła Huelle.

zdjęcie: www.fabrykaobrazu.pl

Świetna obsada sprawiła, że film oglądaliśmy z przyjemnością i dużym zainteresowaniem.


zdjęcie: www.fabrykaobrazu.pl

 

________________________________________

 

Święto Edukacji

 

15 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Klasa III LO przygotowała z tej okazji muzyczny konkurs dla nauczycieli. Wszyscy zgromadzili się na holu...


 

... uczestnicy zasiedli na wyznaczonych miejscach...... i zaczęło się. :) Momentalnie się okazało, że Ciało Pedagogiczne (jak każde porządne ciało), ma dwoje uszu :))).I że jedno ucho dominuje. :)Gratulujemy Sorowi zwycięstwa w konkursie, a III LO dziękujemy za przednią zabawę.


______________________________________________________________

 

Dni Papieskie


Agnieszka z klasy I LO reprezentowała naszą szkołę w konkursie recytatorskim organizowanym w ramach Dni Papieskich.

________________________________________________________

 

Rajd

 

11 października klasa IIA pomimo niesprzyjającej pogody wybrała się na jesienny rajd.

 

 

 Przemierzyliśmy ładnych kilkanaście kilometrów, poznając północną część naszego miasta. Niektórzy już po prostu nie mogli iść dalej :).No po prostu nie mogli i już...
Wyprawa zakończyła się posiłkiem w McDonaldzie, co uratowało nasze nadwątlone siły.

_____________________________________________

 

Msza św. na rozpoczęcie Roku Wiary

 

11 października Mszą św. o 7.30, a więc z drobnym wyprzedzeniem :) rozpoczęliśmy


Wiara jest decyzją o tym, że jest się z Panem, żyje się z Nim. Konsekwencją wiary jest dawanie świadectwa i zaangażowanie, głoszenie jej bez lęku każdej osobie. Benedykt XVI, Porta Fidei, n.10.

Jezus jest centrum wiary chrześcijańskiej. On jest wypełnieniem Pisma Świętego i jego ostatecznym interpretatorem. Jezus Chrystus jest nie tylko przedmiotem wiary, ale, jak mówi List do Hebrajczyków, jest tym, ?który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala?. homilia Benedykta XVI na rozpoczęcie Roku wiary


Wychodząc od doświadczenia pustyni, od pustki, możemy odkryć na nowo radość wiary, jej życiowe znaczenie dla nas. Na pustyni odkrywa się wartość tego, co jest niezbędne do życia. Na pustyni trzeba nade wszystko ludzi wiary, którzy swym własnym życiem wskazują drogę ku Ziemi Obiecanej i w ten sposób uobecniają nadzieję. Żywa wiara otwiera serce na Łaskę Boga, która uwalnia od pesymizmu. Dziś bardziej niż kiedykolwiek ewangelizowanie oznacza bycie świadkiem nowego życia, przemienionego przez Boga, i w ten sposób wskazywanie drogi. homilia Benedykta XVI na rozpoczęcie Roku wiary, pełny tekst tutaj


A naszą dzisiejszą Mszę świętą przygotowała klasa III LO.

[tu zaczyna się osobisty wpis Pani Dyrektor]
Dziękuję Księdzu Michałowi za odprawienie za mnie Eucharystii z okazji moich (osiemnastych jak zwykle :) urodzin. Dziękuję Kamilowi za przygotowanie przestrzeni ...
...Izie i Mateuszowi za przepiękny śpiew......Jackowi za odczytanie lekcji...


...wszystkim obecnym za przybycie i modlitwę.Na dalszą część uroczystości połączoną z konsumpcją cukierków zapraszam do siebie - czyli do gabinetu dyrekcji -  we wtorek, 16 października. :)))
[/tu kończy się osobisty wpis Pani Dyrektor]

A za tydzień zapraszamy klasę IG na 7.15, a pozostałych chętnych na 7.30. Będzie to Msza św. w intencji wszystkich naszych nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Jakiego nauczyciela sobie wymodlisz, takiego będziesz miał... Śmiech

_____________________________________

 

Otrzęsiny


10 października klasa II B przygotowała otrzęsiny dla naszych ukochanych kociąt :) z klasy I Gimnazjum.


Aby zostać pełnoprawnym uczniem, należało przebyć tor przeszkód.


 

 


Pierwszaki jadły i piły po drodze bardzo smaczne (i całkowicie jadalne, jak twierdzi Pani od chemii) rzeczy.
Jeśli szkolny chrzest, to musiała być i woda...

... ale dlaczego z mąką?

 

__________________________________________

 

Wybory Samorządu

 

9 października odbyły się wybory Samorządu Szkolnego poprzedzone skromną kampanią wyborczą:


Każdy przedstawiciel społeczności szkolnej mógł oddać głos. Wreszcie otwarto urnę...... i dokonano podliczeń.

Serdecznie gratulujemy Bartkowi, Dominikowi, Maksowi, Martynie i Sebastianowi, którzy będą pracować w Samorządzie w bieżącym roku szkolnym. Życzymy dobrej współpracy z Panią Opiekun i z Dyrekcją oraz wielu wspaniałych pomysłów!

 

_________________________________________

 

Msza św.


Jak co czwartek, 4 października, w dniu świętego Franciszka,  o 7.30 zebraliśmy się na szkolnej Mszy świętej.


Liturgię przygotowała dziś klasa II LO - dziękujemy Oprawie Muzycznej w postaciach Kingi i Romana :). Sorowi od historii dziękujemy za posługę lektora.

Za tydzień, 11 października, zapraszamy klasę III LO na 7.15, a pozostałych chętnych na 7.30.

 

 

______________________________________

 

Rekolekcje klasy I LO

 

2 października klasa I LO wraz z wychowawca i księdzem katechetą wyjechała do Kazimierza na jednodniowe rekolekcje.Brat Adrian zapoznał nas z postacią świętego Franciszka...... pokazał nam sanktuarium i opowiadał o życiu zakonnym.


Młodzież modliła się na różańcu i uczestniczyła we Mszy św.


A potem było coś dla ciała: pizza lub hamburger :) .

 

__________________________________________

 

Dzień Chłopaka


1 października klasy IIB i IIIG zorganizowały rajd do Skowieszyna i ognisko z okazji Dnia Chłopaka.
Najpierw był rajd. Pieszy.
 

Później zaczęliśmy pracować nad ogniskiem...
Ognisko wszakże chęci współpracy nie wykazywało i trzeba było czekać...


...i czekać...


...aż z dojmującego głodu przeszliśmy do konsumpcji czipsów z keczupem. :)


A kiedy wreszcie na skutek wzmożonych wysiłków naszych cudownych mężczyzn ognisko zapłonęło......to, co trzeba, zostało upieczone...... i uwędzone... :)))


Panowie otrzymali upragnione prezenty.Wszystkiego najlepszego w Dniu Chłopaka!

__________________________


Wiadomości wrześniowe można znaleźć tutaj:

klik

Poprawiony: czwartek, 01 listopada 2012 20:19