Start Wrzesień 2012
Wrzesień 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrekcja   
wtorek, 04 września 2012 10:10

Naukę czas zacząć !!!

Rok szkolny 2012/2013 rozpoczęty.

Wizyta w stacji meteo

 

Adam i Janek z II LO oraz Jacek, Jakub, Olek, Maciek i Justyna z III LO (czyli wszyscy, którzy wybrali realizację programu geografii na poziomie rozszerzonym) 27 września udali się na lekcję swojego ulubionego przedmiotu do stacji meteorologicznej IUNG.

 

 

 


Oglądaliśmy przeróżne urządzenia służące do obserwacji i monitorowania pogody. Wiemy już, co to jest deszczomierz, termometr kolankowy i heliograf. :)Wiemy też, co znajduje się w tych tajemniczych skrzyneczkach, które nazywają klatkami.Dowodem rzeczowym naszego pobytu na stacji meteo są twarde dane wyników obserwacji:

_______________________________________

 

Msza św.

 

27 września naocznie przekonaliśmy się, że szkolna Msza święta bywa świetną okazją nabycia cennych praktycznych umiejętności życiowych.Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie liturgii, w tym przemiłym Gościom-Absolwentom (pozdrawiamy Deborę!).Za tydzień, 4 października, klasę II LO zapraszamy na 7.15, a pozostałych chętnych na 7.30.

_______________________________________

 

Salon Maturzystów

 

25 i 26 września uczniowie III LO (i pani dyrektor) uczestniczyli w serii spotkań w ramach programu Salon Maturzystów: "Perspektywy" w Lublinie. Gospodarzem wydarzenia był Uniwersytet Przyrodniczy.


Mieliśmy okazję zapoznać się z ofertą szkół wyższych i wysłuchaliśmy wielu dobrych rad dotyczących egzaminu maturalnego.

_____________________________________

 

Wycieczka do Lublina

 

24 września uczniowie Gimnazjum Katolickiego udali się do Lublina w celach naukowo-turystycznych. Zwiedzaliśmy skansen, oglądaliśmy pokazy z fizyki, a na niektórych - jak widać - spływały przy okazji niebiańskie blaski. :)

W skansenie zobaczyliśmy, jak to dawniej bywało, i przez chwilę zastanawialiśmy się, jak oni wytrzymywali bez komórek. Wkrótce jednak okazało się, że komórki już wtedy były.


A kiedy już wszystko obejrzeliśmy...

... i dotknęliśmy wszystkiego...

...przeszliśmy od metafizyki (patrz zdjęcie pierwsze) do fizyki.

______________________________________________

 

Pielgrzymka maturzystów


Reprezentanci uczniów klasy III LO wzięli udział w pielgrzymce maturzystów archidiecezji lubelskiej na Jasną Górę. Uczestniczyli w wieczornej Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa, prosząc o jak najlepsze wyniki egzaminów maturalnych i o dobry wybór dalszej drogi życiowej.

zdjęcie: biuro prasowe Jasnej Góry

Wieczorną część pielgrzymki - czuwanie młodzieży i drogę krzyżową na wałach - z pewnością trudno będzie zapomnieć.

_______________________________________________

 

Seminarium Przedsiębiorczości

 

Jacek i Kamil z klasy III LO reprezentowali I Katolickie Społeczne Liceum Ogólnokształcące na seminarium szkoleniowym "Przedsiębiorczość Młodzieży" w Nasutowie w dniach 20-21 września.

Celem szkolenia było wsparcie aktywnych postaw młodzieży w kształtowaniu i planowaniu swojej przyszłości zawodowej, rozwijanie umiejętności adaptacji do zmieniających się warunków rynku pracy i wypracowanie umiejętności autoprezentacji oraz skutecznego poszukiwania i ubiegania się o pracę.


_______________________________________________

 

Paintball

 

20 września klasy I i II LO integrowały się w dość barwny sposób. :) Wojna odbyła się w Borowej i zakończyła się totalnym zwycięstwem obu drużyn.

 

 


Wszyscy byli niesamowicie zmęczeni i jeszcze bardziej zadowoleni. Szkoda tylko, że kulek tak szybko zabrakło... głównie dlatego, że strzelaliśmy do swoich (pozdrowienia dla Marcina!).

 

Najlepszym snajperem okazała się przedstawicielka płci pięknej. Brawo, Agata. :)

Zabawę skończyliśmy poobijani, wyczerpani, głodni i przeszczęśliwi. I wciąż mamy apetyt na więcej. :)

________________________________________________

 

Szkolna Msza św.

 

20 września na dolnym korytarzu w naszej szkole ksiądz Piotr odprawił Mszę świętą. Oprawę liturgii przygotowała klasa IIA.Za tydzień, 27 września, o przygotowanie liturgii (od 7.15) prosimy klasę I LO. Pozostałych zapraszamy na 7.30.


____________________________________________________

 

Forum Młodzieży Szkół Katolickich


18 września, w święto św. Stanisława Kostki, Jacek, Tomek i Roman pod opieką pani dyrektor reprezentowali Zespół Szkół Katolickich na 12. Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze. Hasłem spotkania były słowa: "Żywa wiara daje nadzieję i działa przez miłość".

Centralnym punktem Forum była Msza św. odprawiona o godz. 13.30 w kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marek Studenski. Na zakończenie odczytano Akt zawierzenia Bogu dzieła wychowania.

Modliliśmy się także podczas drogi krzyżowej na jasnogórskich wałach.

________________________________________


Tydzień wychowania

W naszej szkole wychowujemy nieustannie, najbardziej poprzez to, jacy sami jesteśmy. Włączając się w ogólnopolskie obchody tygodnia wychowania polecamy ku lekturze, modlitwie i przemyśleniom:

List Episkopatu na II Tydzień Wychowania

Akt zawierzenia Bogu dzieła wychowania

Konferencja ks. M. Studenskiego: "Dom, który wychowuje"

 

_________________________________________________

 

Szkolna Msza święta

13 września wznowiliśmy nasze cotygodniowe spotkania przy ołtarzu na szkolnym holu. Tym razem liturgię przygotowała klasa IIIG. Dziękujemy.


 

________________________________________

 

Pokazy karate

11 września na placu szkolnym odbył się pokaz karate w wykonaniu naszego ucznia, Jacka. Jesteśmy dumni!

 

________________________________________

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

W tym roku obchodziliśmy w Puławach wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego. Organizatorem uroczystości był Zespół Szkół Technicznych, a naszą szkołę reprezentowała delegacja wraz z pocztem sztandarowym.

 

 

W Zespole Szkół Katolickich rozpoczęliśmy nowy rok szkolny wspólną Mszą świętą.


 

__________________________________

 

Remonty

Wakacje 2012 były w naszej szkole czasem wytężonej pracy kilku ekip remontowych. Dzięki pomocy Urzędu Miasta Puławy wymieniliśmy już wszystkie okna i zewnętrzne drzwi w budynku szkoły, położyliśmy nowe podłogi w dwóch salach lekcyjnych i na korytarzu, a trzy klasy otrzymały nowe drzwi wejściowe do sal. We wszystkich klasach mamy też nowe, piękne przeciwsłoneczne rolety.

Z własnych środków wyposażyliśmy w nowe meble pokój nauczycielski.

________________________________________________

Rok szkolny 2012/2013 rozpoczęty!!!!!

Poprawiony: środa, 17 października 2012 06:26